Inwestowanie na GPW

Inwestowanie na giełdzie to dobry sposób na pomnażanie kapitału, ale trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Jeżeli posiadasz stałą pracę i potrafisz powstrzymać się od impulsywnego wydawania, to prawdopodobnie udało ci się odłożyć pewną sumę pieniędzy i obecnie zastanawiasz się co z nimi zrobić. Pierwszym, co przychodzi na myśl, jest trzymanie oszczędności na dobrze oprocentowanej lokacie. Lokaty takie oferują praktycznie wszystkie banki, a ich oferty nie różnią się znacznie między sobą. Zamiast jednak szukać tej jednej jedynej, najlepszej lokaty bankowej, warto rozważyć potencjalnie o wiele bardziej dochodową alternatywę. Przeciętny kowalski, gdy słyszy słowo giełda, od razu myśli inwestycje, co nie oznacza, że inwestować potrafi i wie jak się za to zabrać. Na szczęście z pomocą mogą przyjść profesjonalne fundusze inwestycyjne, potrafiące zapewnić stabilny wzrost naszego kapitału. Należy oczywiście pamiętać, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem i wszystkie działania związane z obrotem pieniędzmi powinniśmy dobrze przemyśleć. Warto także dokładnie sprawdzić fundusz puttygen ssh , z którym chcemy nawiązać współpracę. Najlepszą rekomendacją lub znakiem ostrzegawczym będą opinie poprzednich klientów.

Zobacz: tematyfinansowe.pl

1. Ochrona kapitału.

Większość osób jest przekonana, że inwestowanie na giełdzie (gpw.pl) to przede wszystkim zarabianie. Nie jest to prawda. Każdy, kto tak myślał, dziś już nie inwestuje, bo stracił większość pieniędzy, które zdeponował w biurze maklerskim. Wszystkie zlecenia powinny opierać się przede wszystkim na ochronie kapitału. Złota zasada to 2 procent – tylko taką stratę powinniśmy akceptować na jednym zleceniu. Dlatego warto ustawiać zlecenia stop loss, które uchronią nas przed większymi stratami.

2. Daj zyskom rosnąć

Jeśli dobrze zainwestujemy i kupione przez nas aktywa zwiększają swoją wartość, trzeba zachować spokój. Dopóki trwa trend wzrostowy, nie warto ich sprzedawać. Nawet jeśli planowaliśmy zysk na poziomie 20 procent, a już dawno przekroczyliśmy ten poziom. Jeśli spółka lub kontrakt rosną, to jaki jest sens kończyć taką inwestycję?

Pamiętaj, aby zawsze szybko ciąć straty i powoli wychodzić z zyskownych inwestycji, a inwestowanie na giełdzie może zrobić z Ciebie milionera.

 

Leave Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *